На Житомирщині пройшов справжній форум якості

10 жовтня 2012

На Житомирщині пройшов справжній форум якості

10 жовтня у святково убраній конференц-залі готелю "Україна" вперше за багато років відбулась знакова подія для нашої області – Обласний форум якості "Від високої якості продукції до високої якості життя".

У рамках цього справжнього свята якості пройшла церемонія нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) "100 кращих товарів України".

Нагадаємо, що це єдиний державний конкурс, який не носить комерційного характеру.

Для оцінки якості продукції залучалися кваліфіковані фахівці у галузі стандартизації, сертифікації, якості та безпеки товарів, які пройшли навчання в Інституті управління якістю (м. Київ) та отримали свідоцтва експертів конкурсу. 

На всіх учасників конкурсу чекала прискіплива перевірка за дуже багатьма критеріями. Адже враховувались: потреби споживчого ринку в конкретному виді продукції та її конкурентоспроможність; соціальна значимість продукції; соціальна необхідність продукції (підтримка чи вплив на здоров’я, товари для дітей, інвалідів, осіб похилого віку); доступність ціни; задоволеність споживачів і закупівельних організацій; вплив (при реалізації) даного виду продукції на економічні показники відповідного регіону чи держави в цілому; рівень рекламного супроводу; географія продаж тощо.  Велику роль також відігравав фактор наявності сертифіката на систему управління та плану розвитку підприємства. 

Проводився також моніторинг щодо наявності претензій до якості продукції з боку споживачів, закупівельних організацій за минулий рік.  Такий підхід фактично зводить до мінімуму суб’єктивний фактор в оцінці якості продукції, що ми часто спостерігаємо в інших конкурсах.

Після ретельного відбору переможцями на регіональному етапі вийшли 30 підприємств. Отож, переможцями конкурсу стали: ПАТ "Житомирський маслозавод", ТОВ "Нива Експо" (смт. Черняхів), НВ ТОВ "Житомирбіопродукт", СПД Кравчук Т.Г. (м. Житомир), ТОВ "Бердичівський пивоварний завод", ТОВ ВТФ "Мар’ян" (м. Житомир), ТОВ "Бердичівська ковбасна фабрика", ПАТ "Коростенський хлібзавод", ТОВ "Ордана" (м. Коростень), ТОВ "Бердичівпиво", ТОВ ВКФ "Смолка" (м. Новоград-Волинський).  
Взагалі ж, такі заходи повинні не просто виявляти найкращих, а в першу чергу стимулювати виробників до випуску високоякісної, конкурентоспроможної продукції. Адже в цьому зацікавлені не якісь окремі групи, чи прошарки населення, а все суспільство.
 
Прес-служба ДП "Житомирстандартметрологія"